porady

Biblioteka okuć w Topsolid

Lipiec 12, 2017

W ramach współpracy firm GTV i TopSolution powstaje darmowa biblioteka okuć dla TopSolid Wood. Od tej pory współpraca z czołowym dostawcą komponentów meblowych będzie jeszcze prostsza i przyjemniejsza.

TopSolid Wood to program CAD do projektowania mebli, umożliwiający elastyczne i parametryczne modelowanie w środowisku 3D dowolnych kształtów. Jego niewątpliwą zaletą jest automatyczne generowanie dokumentacji produktowej wraz z pełnym wykazem okuć i zapotrzebowania materiałowego oraz dokumentacji montażowej. Projektowanie odbywa się w oparciu o bazę okuć największych producentów – teraz swoją bibliotekę okuć udostępnia również firma GTV.

To nowoczesne narzędzie udostępniane jest na stronie GTV w formie plików miedzyplatformianych, współpracujących z większością popularniejszych programów do projektowania mebli. Baza, zawierająca szeroką gamę produktów z portfolio firmy GTV, pozwala na łatwiejszy dobór odpowiedniego komponentu do rodzaju mebla oraz lepsze wykorzystanie możliwości graficznych i wzbogacenie programu.

Obecnie w zasobach biblioteki dostępne są bryły 3D prowadnic, zawiasów i uchwytów meblowych, a wkrótce dołączone zostaną pozostałe komponenty z portfolio GTV. Biblioteka będzie stale aktualizowana i udostępniana całkowicie za darmo. Za jej powstanie odpowiada powołany w firmie GTV zespół specjalistów, ściśle współpracujących z firmą Top Solution.

Biblioteka dedykowana do programu Top Solid będzie zawierała podpięte do brył operacje technologiczne (automatyczne wykonywanie wierceń i frezowań po wstawieniu komponentu do projektu). W celu wykorzystania pełnego potencjału oprogramowania, biblioteka powstaje dla wersji 2016 TopSolid, w którym m. in. każda zmiana w modelu 3D powoduje automatyczną zmianę w dokumentacji 2D oraz programach na CNC. Ta wersja programu umożliwia również tworzenie zaawansowanych wizualizacji, współpracę z innymi systemami CAD oraz zapewnia możliwość sterowania centrami obróbczymi od 2 do 5 osi.

Zobacz jak działają w TopSolid Wood zawiasy firmy GTV

 

Baza udostępniona jest na stronie http://www.gtv.com.pl/pl/sprzedaz/materialy-do-pobrania, a żeby mieć do niej dostęp należy się zalogować.

Do tyłu
Do przodu

eksperci

Marcin Sałek

Koordynator Działu Konstrukcyjnego