inspiracje

Co kryją szuflady

Przegląd akcesoriów do szuflad firmy GTV

Maj 22, 2017

Nawet w najstaranniej rozplanowanej kuchni chaos może opanować szuflady. Kilka nieuważnie wrzuconych akcesoriów wystarczy, by zamienić pojemne i funkcjonalne miejsca do przechowywania w niepraktyczną rupieciarnię. Szkoda czasu i nerwów na szukanie potrzebnych w danej chwili rzeczy – w utrzymaniu idealnego porządku pomóc mogą użyteczne akcesoria do szuflad.

Estetyczny porządek

Sztućce i przybory kuchenne najtrudniej utrzymać w porządku. Niezależnie od naszych wysiłków, w szufladzie, w której je przechowujemy, szybko tworzy się bałagan. Na szczęście producenci dysponują szeroką gamą wkładów na sztućce i akcesoria. Jednak, jeśli poza funkcjonalnością wymagamy od nich niebanalnego designu, warto sięgnąć po WOOD’IN’SET.

Bukowe, lakierowane drewno wykorzystane do produkcji organizerów do szuflad linii WOOD’IN’SET jest estetyczną alternatywą dla plastikowych i metalowych pojemników. Drewno to naturalny materiał najwyższej jakości, a przyjemny dla oka design oraz funkcjonalna segregacja akcesoriów kuchennych pozwala na uzyskanie nie tylko porządku, ale i pełnej harmonii we wnętrzu – przekonuje Joanna Repko z firmy GTV.

Dzięki wkładom WOOD’IN’SET nie będziemy mieli problemu z odnalezieniem swoich ulubionych przypraw, właściwego noża, otwieracza czy innych przyborów kuchennych – w skład linii wchodzą bowiem specjalne bloki do przechowywania noży czy ziół. Doskonałym rozwiązaniem jest również odrębny dodatek do przechowywania folii spożywczej lub aluminiowej z ząbkowanym brzegiem ułatwiającym jej oddzielanie. Różny układ przegródek tworzących wkład, różnorodność ich wymiarów i kompatybilność bloków pozwoli stworzyć zestaw dostosowany do naszych potrzeb i oczekiwań.

Wszystko w porządku

Od nowoczesnej szuflady wymagamy przede wszystkim pojemności – w końcu coraz częściej zastępuje ona odsłonięte półki czy wąskie i wysokie regały. Jednak powiększaniu i wykorzystywaniu przestrzeni do przechowywania musi towarzyszyć szeroki wachlarz udogodnień. Antypoślizgowa mata do szuflad to dopiero początek.

Aby zapobiec przesuwaniu się przechowywanych słoików, pojemników i opakowań warto zainwestować w akcesoria porządkujące wnętrze szuflady. Z pomocą estetycznych relingów i listw poprzecznych można podzielić przestrzeń użytkową. Optymalne wydzielenie poszczególnych stref przechowywania w szufladzie pozwala nie tylko na lepszą organizację, ale również wspomaga utrzymanie idealnego porządku w jej wnętrzu – przekonuje Joanna Repko.

Dodatkowo ograniczenie przesuwania się produktów, zwłaszcza w szklanych opakowaniach, chroni je przed stłuczeniem. Poprawnie zamontowane relingi i listwy zapewniają stabilne położenie poszczególnych przedmiotów. A jeśli potrzebujemy przestrzeni dla kolejnych zapasów – z pomocą przyjdzie nam możliwość regulowania wielkości poszczególnych przegródek.

Żadna kuchnia nie lubi chaosu, zatem optymalny układ szafek i szuflad to połowa sukcesu. Nie chodzi tylko o maksymalne wykorzystanie przestrzeni do przechowywania, ale takie ułożenie zapasów czy akcesoriów, by miały swoje stałe miejsce i łatwo było je odnaleźć – zawsze, kiedy są potrzebne.

pinterest
pinterest
pinterest
pinterest
pinterest
pinterest
pinterest
pinterest
pinterest
Do tyłu
Do przodu

eksperci

Agnieszka Owczarczyk

Product Manager