inspiracje

Estetyka i ergonomia szuflady

Estetyka w parze z funkcjonalnością – GTV prezentuje prowadnicę MODERN SLIDE 3D

 

Czerwiec 07, 2017

Tam, gdzie projekt wnętrza musi pogodzić wymiar estetyczny i ponadczasową funkcjonalność nie ma miejsca na kompromisy. Mowa tu o sypialni i strefie dziennego wypoczynku, których wykonanie jest zwykle ogromnym wyzwaniem – zarówno dla architekta, jak i prowadzącego prace montażowe stolarza. W odpowiedzi na coraz większe wymagania klientów, a także wygodę pracy profesjonalistów, GTV wprowadza do oferty prowadnicę MODERN SLIDE 3D – rozwiązanie dedykowane drewnianym szufladom skrzyniowym.

Podstawą dobrze zaprojektowanej sypialni czy salonu są przemyślane rozwiązania z zakresu przechowywania – szafki, szuflady, półki, które pozwalają w pełni zagospodarować dostępne miejsce, strzegąc tym samym porządku i odpowiadając estetycznemu zamysłowi kompozycji pomieszczania. I choć trendy aranżacyjne zależą od sezonu, niezmiennym pozostaje wysoka jakość, funkcjonalność oraz stabilność, które klient ostateczny kładzie na równi z designem i walorami estetycznymi. – Projektując prowadnicę do szuflad skrzyniowych Modern Slide 3D, myśleliśmy o profesjonalnych stolarzach, którzy często pełnią rolę doświadczonych doradców technicznych – zarówno dla architekta, jak i klienta ostatecznego. To oni bowiem wiedzą na co zwrócić uwagę podczas wyboru konkretnego rozwiązania oraz jakie wartości dodane dostarczają klientowi wraz z produktem. A w tym rozwiązaniu postawiliśmy przede wszystkim na swobodną możliwość regulowania szuflady w trzech płaszczyznach, a także bezpieczną, funkcjonalną i cichą pracę całej szuflady. – Joanna Repko, ekspert firmy GTV.

Prowadnica Modern Slide 3D, znajdzie zastosowanie przede wszystkim w szufladach kuchennych i salonowych. Innowacyjnym rozwiązaniem zastosowanym w następczyni linii prowadnic Modern Slide jest funkcja regulacji szuflady w 3 wymiarach – poziomie, pionie i głębokości. Pozwala to na idealne spasowanie elementów oraz niebywale łatwy montaż, a także znaczną oszczędność czasu podczas prac wykonawczych. Dodatkowym udogodnieniem jest synchronizacja poszczególnych elementów prowadnicy, a także zastosowanie wysokiej jakości elementów jezdnych, zapewniających stabilne położenie konstrukcji oraz cichą i płynną pracę tego komponentu w wielu cyklach otwierania i zamykania szuflady. Wszystko to aby ułatwić pracę stolarzowi oraz zapewnić bezawaryjne działanie podczas ostatecznego użytkowania przez klienta.

Dopuszczalne obciążenie szuflad przy zastosowaniu prowadnicy Modern Slide 3D wynosi 40 kg, co doskonale sprawdzi się w przypadku komód z głębokimi szufladami do przechowywania nawet cięższych rzeczy. Prowadnica jest dostępna w 7 długościach w zakresie od 250 do 550 mm.

pinterest
pinterest
pinterest
Do tyłu
Do przodu