inspiracje

Światło na jesienne wieczory

Czerwiec 27, 2017

Pożegnanie ciepłych miesięcy zawsze przychodzi nam z trudem, jednak jesień ma do zaoferowania coś niezwykłego… Wcześnie zapadający zmrok otwiera drzwi naszej wyobraźni i wysuwa domowe oświetlenie na pierwszy plan. Dziś podpowiemy, jak najlepiej wykorzystać niezwykły nastrój i stworzyć w swoim mieszkaniu niezwykle klimatyczną aranżację świetlną na długie jesienne wieczory.

Pożegnanie ciepłych miesięcy zawsze przychodzi nam z trudem, jednak jesień ma do zaoferowania coś niezwykłego… Wcześnie zapadający zmrok otwiera drzwi naszej wyobraźni i wysuwa domowe oświetlenie na pierwszy plan. Dziś podpowiemy, jak najlepiej wykorzystać niezwykły nastrój i stworzyć w swoim mieszkaniu niezwykle klimatyczną aranżację świetlną na długie jesienne wieczory.

Czasem już pod koniec września nie mamy co liczyć na naturalne światło wpadające przez nasze okna i do ostatnich chwil odwlekające nadejście nie zawsze złotej jesieni. I choć światło słoneczne jest tym najlepszym z możliwych, nie należy popadać w apatię. Wręcz przeciwnie – to doskonały moment, by zmienić coś w naszym wnętrzu i przekonać się, że za pomocą dobrze dobranego, inteligentnego i designerskiego oświetlenia jesień może pokazać swoje spokojne, romantyczne, energetyczne, a czasem zupełnie nieprzewidywalne oblicze.

Recepta na jesienną szarugę

Polska, złota jesień to absolutnie zachwycająca pora roku, jednak częściej mamy okazję do obcowania z jesienną słotą. Zmęczeni wszechobecną szarością wprowadzamy do swojego otoczenia kolor – zwykle w  postaci wielobarwnych dodatków – miękkich poduszek, ciepłych koców i puchatych narzut. Istnieją także inne sposoby, by w trakcie ulewnego października poczuć się pełnym energii i wigoru – wymiana źródeł światła LED na te o ciepłej barwie. Miękkie, ciepłe i rozporoszone światło sprawi, że wnętrza staną się bardziej przytulne i komfortowe, symbolicznie odgradzając nas od chłodu za oknem. LEDowe źródła światła dostępne są w szerokim przekroju i palecie temperatury barwowej, więc bez problemu dobierzemy takie, które pomoże nam poczuć się lepiej w czasie jesiennej szarugi.

Swoistą światłoterapią – zwłaszcza dla osób, które cenią sobie elastyczność rozwiązań – jest wielobarwne oświetlenie, które możemy zmieniać i dostosowywać do naszego aktualnego nastroju. – LED RGBW to nasza propozycja dla każdego, kto we własnym wnętrzu ceni wolność wyboru – podkreśla Mateusz Strzałkowski, ekspert firmy GTV. W zależności od samopoczucia czy przewidzianego przeznaczenia, technologia ta pozwala swobodnie poruszać się po całej palecie kolorów RGBW,  a zmiana barw następuje za pomocą dołączanego do zestawu pilota – dodaje ekspert firmy GTV. Do wybory mamy tu 16 barw palety RGBW – od relaksujących, wiosennych odcieni zieleni, przez uspokajające i świeże błękity czy turkusy, na energetycznych, pobudzających do działania czerwieniach kończąc. Dodatkowo, to źródło światła z diodami LED daje możliwość wyboru 4 programów sekwencyjnych – sami więc decydujemy czy poszczególne barwy mają zmieniać się płynnie i spokojnie czy rytmicznie, niemal jak w dyskotekowej kuli. Rozwiązanie to świetnie sprawdzi się zarówno jako główne oświetlenie pomieszczeń, jak również środek służący podkreśleniu wyjątkowych elementów aranżacji – wszystko zależy od naszej wyobraźni i tego, jaki nastrój chcemy stworzyć w wybranym przez nas miejscu.

Jaśniej? Ciemniej? Nastrojowo!

Jasne, ciepłe oświetlenie podczas czytania książki, miły półmrok podczas wieczornego filmu – w tej sytuacji potrzebujemy dwóch różnych źródeł światła o odmiennym natężeniu. Czy na pewno?

Różne pory dnia, aktualne aktywności czy samopoczucie wymagają różnej oprawy świetlnej. Światło jest w tym przypadku fundamentem tworzenia określonej atmosfery – inaczej wyobrażamy sobie przecież romantyczną kolację, spokojne popołudnie w domowym kinie, czy spotkanie przy stole w gronie przyjaciół. W tym wypadku potrzebujemy wszechstronnego rozwiązania, które w mgnieniu oka dostosuje się do naszych oczekiwań – niezawodnego i innowacyjnego ściemniacza, które pozwoli uzyskać dowolne natężenie światła emitowane przez odbiornik ledowy. – Dla ceniących sobie elastyczne kształtowanie świetlnej aranżacji wprowadziliśmy do oferty ściemniacz Jacky. Pożądaną intensywność oświetlenia uzyskamy tu za pomocą bezprzewodowego pilota, niemal z dowolnego miejsca w domu – radiowa komunikacja pozwala bowiem na sterowanie natężeniem z odległości nawet do 50 metrów. Dodatkowy przycisk włącz/wyłącz umożliwia zastosowanie urządzenia jako bezprzewodowego włącznika oświetlenia LED – wyjaśnia Mateusz Strzałkowski, ekspert firmy GTV.

Jesienny ogród w ciepłych brązach

Jesień to również eksplozja barw w naszym ogrodzie – zieleń zmienia się w zachwycające kompozycje żółci, złota i brązów. Efekty naszej całorocznej pracy możemy w spokoju kontemplować z przytulnie urządzonego tarasu – nawet jeśli czasem do stanu pełnej błogości będziemy potrzebować filiżanki ciepłej herbaty z miodem i grubego pledu.

Umieszczone pomiędzy krzewami czy klombami kwiatów oprawy rozpraszające, delikatnie podkreślą o zmroku dany obiekt i zaprezentują ogrodową aranżację w całkowicie nowym świetle. Oprawy montowane w ziemi doskonale podkreślą żywopłot czy murek wykończony płytami dekoracyjnymi. Dla wzmocnienia efektu – lub gdy chcemy zachwycić naszych gości – do sterowania oświetleniem ogrodowym możemy wykorzystać czujnik zmierzchu. Wówczas oprawy włączą się same, w chwili, gdy natężenie światła spadnie do zaprogramowanej, regulowanej wartości sterowany fotokomórką czujnik włączy podłączone do niego źródło światła. Gdy natężenie światła otoczenia przekroczy wartość ustawienia lub po upływie określonego czasu – czujnik wyłączy źródło światła.

– Doskonałym uzupełnieniem świetlnych ogrodowych aranżacji będą oprawy naścienne z serii Gardino – zaprojektowane w duchu nowoczesnego designu. Dekoracyjna, choć minimalistyczna oprawa o neutralnie białej barwie światła, nie zdominuje i przytłoczy piękna ogrodu, za to optymalne doświetli drzwi wejściowe, tarasy czy murki, także w warunkach podwyższonej wilgotności i zapylenia. Gardino to również słupki ogrodowe, dzięki którym podświetlimy podjazdy, schody i ogrodowe ścieżki – zapewniając sobie bezpieczne i swobodne poruszanie się po ogrodzie i terenie posesji w jesienne wieczory – podkreśla ekspert firmy GTV.

Na tarasie lub w salonie, w miłym półmroku lub w ciepłym blasku – jesienne wieczory to czas relaksu. Po wakacyjnych przygodach, aktywnym dniu w pracy czy życiu w biegu warto znaleźć chwilę wytchnienia i czas dla siebie. Zbuduj światłem swój nastrój i poświeć chwilę na jesienną zadumę…

pinterest
pinterest
pinterest
pinterest
Do tyłu
Do przodu