inspiracje

Kuchenny
plac zabaw

Czerwiec 07, 2017

Dla małego dziecka kuchnia to domowy plac zabaw i poligon doświadczalny w jednym. Kuchenne meble z ruchomymi częściami i fascynującą zawartością to doskonałe pole do popisu dla dziecięcej wyobraźni i pomysłowości. Kuchnia to również idealne miejsce do ćwiczenia samodzielności dziecka. Jak sprawić, by ta wielka dziecięca przygoda była przede wszystkim bezpieczna?

Poskromić szuflady

Zabezpieczone narożniki i krawędzie mebli, wszystkie ostre i gorące przedmioty umieszczone poza zasięgiem dziecięcych rączek, chemia gospodarcza i środki czystości zamknięte w specjalnej szafce. Problemem wciąż pozostają jednak szuflady czyhające na małych, kuchennych odkrywców.

Montaż zabezpieczeń na szufladach często kłóci się z naszym poczuciem estetyki. Wybierając minimalistyczne kuchenne aranżacje świadomie ograniczamy ilość elementów we wnętrzu. Jednak każdy rodzic doskonale wie, że dodatkowa chwila zastanowienia nad zabezpieczeniem najbliższego otoczenia malucha jest niczym w obliczu przyciętego palca czy siniaka na czole.

Tam, gdzie dostęp do kuchni mają dzieci, nie ma miejsca nawet na najmniejsze kompromisy. Na szczęście, dzięki szerokiej i doskonale przemyślanej ofercie producentów akcesoriów meblowych, montaż nowoczesnych szuflad nie musi oznaczać wyboru między tym, co designerskie, a bezpieczne.  Na rynku dostępne są prowadnice, których specjalny mechanizm spowalniający domyk szuflady skutecznie ochroni przed nagłym dostaniem się małych dłoni, tam, gdzie akurat nie powinno ich być, nawet w trakcie dynamicznych zabaw w „otwórz i zamknij szufladę”.

Dziecięca szuflada

Jeśli uznamy, że nasze dziecko jest już gotowe do nauki samodzielnego jedzenia, warto nie tylko kupić mu dziecięcy zestaw obiadowy, ale również wydzielić na jego potrzeby osobną szufladę w kuchni. Nasza pociecha będzie mogła sama odkładać do niej sztućce, nakrywać do stołu – to doskonały początek nauki tak ważnej dla dziecka samodzielności. Szufladę można dodatkowo oznaczyć kolorowym uchwytem w kształcie ulubionego zwierzątka. Uchwyty tego typu sprawdzą się również doskonale przy innych dziecięcych meblach.

Odrobina koloru w dziecięcym uchwycie może przełamać sterylność nowoczesnych kuchni, a wsparcie współczesnej technologii pozwoli zmienić kuchenną przestrzeń – pozornie nieprzyjazną dla małego dziecka – w miejsce radosnej, beztroskiej i bezpiecznej zabawy.

pinterest
pinterest
pinterest
pinterest
Do tyłu
Do przodu