inspiracje

Uchwyty z duszą

Sentymentalna kolekcja firmy GTV

Maj 22, 2017

Wnętrza w stylu retro są alternatywą dla minimalizmu czy industrialnego wystroju. Z jednej strony to wyraz tęsknoty do czasów minionych, z drugiej poszanowanie dla tradycji i czerpanie z designu minionych epok w nowoczesnej odsłonie. Retro to styl dla osób, które kochają przedmioty „z duszą”. Z tą stylistyką korespondują meble z ozdobnymi frezowaniami, dekoracyjnymi przeszkleniami i oczywiście uchwytami. Firma GTV, urzeczona nieprzemijającym pięknem stylu retro, prezentuje odświeżone klasyczne linie uchwytów meblowych.

Kuchnie retro to propozycje dla indywidualistów – osób nieco sentymentalnych, ceniących wspomnienia z domu dziadków i przedmioty z historią, które czasem zamiast wartości materialnej mają wartość sentymentalną. Miejsce w niej znajdą postarzane meble, ozdoby wyszukane na targach staroci i stylizowane uchwyty. Jednak kuchnia retro nie jest kopią przedwojennej fotografii – często pełna jest niebanalnych, odważnych, a czasem przewrotnych połączeń.

CAMAIO – tęsknota i sentyment

Dekoracyjnym uzupełnieniem zdobionych frontów, szafek z gzymsami i szprosami, stołu na toczonych nogach czy rzeźbionych półeczek będzie uchwyt CAMAIO – jakby przeniesiony z kredensu na babcinym poddaszu. Płynnie falująca bryła nadaje mu niezwykłej subtelności i niezaprzeczalnego uroku. Kolekcja idealnie komponuje się z klasycznymi meblami i nadaje się praktycznie do każdego rodzaju pomieszczenia – kuchni retro, tradycyjnego salonu a nawet romantycznej sypialni. Seria oferowana jest w dwóch rozstawach: 96 i 128 mm oraz aż w sześciu wersjach kolorystycznych: efektownym chromie, klasycznej satynie, nowoczesnym inox’ie, eleganckim czarnym chromie, subtelnym białym macie oraz stylowym szczotkowanym mosiądzu.

MARSALA – angielskie wyrafinowanie

Kuchnię w stylu angielskim wyróżniają przeszklone witrynki oraz jasne, kremowo-białe fronty drewnianych szafek, pełne prześwitów i ażurów. W tej stylizacji zabudowa kuchenna to ciąg wypełniony szafkami, przegródkami, szufladami i półkami. Ważny jest każdy drobiazg: okap stylizowany na angielską oprawę kominkową, emaliowany zlew i porcelanowe kurki w kształcie kwiatów. Idealnym dopełnieniem wytwornego stylu będzie MARSALA – esencja angielskiego wyrafinowania, zamknięta w magicznej formie uchwytu typu „muszelka”. Jej idealnie symetryczne półkole zdobią trzy dyskretne imitacje nitów. MARSALA pasuje również do kuchni w stylu prowansalskim. Jej uniwersalny i klasyczny charakter podkreśla dostępność w trzech nietypowych kolorach: białym macie, antycznym srebrze i surowym szczotkowanym tytanie. Zgodnie z tradycją, uchwyt dostępny jest w rozstawie 64 mm.

728P/J4 – angielski romantyzm lub egzotyczny wschód

Piękną ozdobą klasycznej białej kuchni w stylu angielskim będzie również ROSE – porcelanowy nadruk na klasycznej podstawie uchwytów 728P oraz gałek J4, nawiązujący do tradycyjnej holenderskiej ornamentyki z połowy XVII wieku. Romantyczna angielska róża w różnych odcieniach błękitu kobaltowego pięknie kontrastuje z bielą porcelany.

Tajemniczą egzotykę i baśniowy przepych wschodu wprowadzi do naszych wnętrz drugi z porcelanowych nadruków – ORIENT. To śmiała wariacja inspirowana wschodnią egzotyką, której złote ornamenty nawiązują do pełnej bogactwa i ferii kolorów stylistyki Bollywood. Wymyślne wzory zachowują swój egzotyczny charakter, jednak zmodyfikowano je tak, że mogą również stanowić oryginalny dodatek do nowoczesnego wnętrza.

Kolekcja ORIENT dostępna jest na oprawie w kolorze tradycyjnego antycznego mosiądzu, natomiast ROSE na bazie antycznego mosiądzu oraz eleganckiego antycznego srebra. Uchwyty dostępne są w rozstawie 96 mm lub w formie gałek.

IMPERIA – hołd dla antyku

Klasyczna gałka IMPERIA będzie przepiękną ozdobą komody, sekretarzyka czy nocnej szafki w stylu retro. Jest jak architektoniczny detal, wykonana z poszanowaniem klasycznej formy i dbałością o najmniejszy szczegół. Bogato zdobioną i subtelnie postarzoną efektem szczotkowania gałkę okala delikatny wianuszek drobnych wypustek. IMPERIA dostępna jest w dwóch wersjach kolorystycznych. Ciepła, wpadająca w lekko złoty odcień, satyna szczotkowana będzie pięknie prezentować się na meblach w kolorach wiśni, palisandru czy mahoniu. Chłodny, surowy szczotkowany tytan idealnie sprawdzi się na frontach w kolorze orzecha i bielonego lub szarzonego drewna.

Uzupełnieniem oferty klasycznych gałek meblowych są pękata BERGAMO, smukła TERNI oraz delikatna UDINE – można więc wybrać kształt idealny do wymarzonego wnętrza. Bogaty wybór zwiększa dodatkowo szeroka paleta wybarwień, w jakiej dostępne są wszystkie trzy serie: efektowny chrom, klasyczna satyna, chłodne aluminium, nowoczesny inox, elegancki czarny chrom oraz subtelna biel.

Wnętrza retro to sielankowy klimat, prostota i inspiracje czerpane z natury. Nastrój i charakter wnętrza budują stylowe dodatki, zainspirowane wystrojem wiejskiego domu. Nowe linie uchwytów firmy GTV, czołowego polskiego dystrybutora akcesoriów meblowych i oświetlenia, inspiracje czerpią z klasycznych wzorców, ale przedstawiają je w odświeżonej, współczesnej i zachwycającej formie.

pinterest
pinterest
pinterest
pinterest
pinterest
pinterest
pinterest
pinterest
pinterest
pinterest
pinterest
Do tyłu
Do przodu