inspiracje

Nowoczesne oświetlenie łazienki

Czerwiec 27, 2017

Oświetlenie nowoczesnej strefy umywalkowej w łazience powinno być eleganckie, a przy tym równomiernie iluminować całą twarz. Wymaga to nie tylko optymalnych parametrów świecenia, ale też prawidłowego umiejscowienia samych źródeł światła. Rozwiązaniem, które idealnie wpisuje się w powyższe potrzeby, jest nowość w ofercie firmy GTV – oprawa LED z wysięgnikiem RADIUS.

RADIUS to idealna propozycja dla łazienek utrzymanych w nowoczesnych, minimalistycznych klimatach. Oszczędna w wyrazie, a zarazem elegancka oprawa w kolorze chromu wyposażona została w wysięgnik, który pozwala na skuteczne oświetlenie przestrzeni i zapewnia maksymalny komfort wizualny. Oprawa posiada szeroki promień świecenia (120°) i po umiejscowieniu na półce lub tuż nad szafką łazienkową, pozwala skierować światło bezpośrednio na osobę przeglądającą się w lustrze, zapewniając optymalne doświetlenie całej twarzy.

Oprawa RADIUS łączy w sobie wysoką skuteczność świetlną oraz niski pobór mocy – 4,5W. Urządzenia wyposażone w diody SMD 3528 umożliwiają uzyskanie strumienia świetlnego 300 lub 350 lumenów, dzięki czemu stanowią doskonałe uzupełnienie dla oświetlenia ogólnego. Ponadto, oprawy RADIUS dostępne są w dwóch wariantach temperatury barwowej – białej zimnej i białej ciepłej.

Oprawa montowana jest do podłoża w prosty sposób za pomocą wkrętów. Produkt stanowi bezpieczne rozwiązanie dla wszelkich pomieszczeń narażonych na działanie wilgoci. Oprawa posiada klasę III ochrony przeciwporażeniowej, co oznacza że zasilana jest napięciem bardzo niskim (ELV), o wartości nieprzekraczającej dopuszczalnego napięcia dotykowego bezpiecznego (UL) dla warunków środowiskowych.

RADIUS – charakterystyka techniczna
Zasilanie: AC 220-240 V/ 50-60 Hz
Moc: 4,5W
Czas pracy: 40.000 h
Rodzaj diod: SMD 3528
Strumień świetlny: 300 lm, 350 lm
Barwa światła: ciepła biała (LD-RA60CB-40), zimna biała (LD-RA60ZB-40)
Kąt świecenia: >120°
Wskaźnik oddawania barw CRI: >70
Obudowa: aluminium + plastik
Kolor oprawy: chrom
Stopień ochrony: IP44
Praca w temperaturze: od -25°C do +40°C

pinterest
pinterest
Do tyłu
Do przodu