porady

Rozwiązania
do klap

Maj 31, 2017

GTV prezentuje podnośniki ELAN, podnośniki VIM oraz wysokiej jakości zawiasy barkowe

Płynne i bezgłośne działanie poszczególnych elementów mebli to cechy, na które klient zwraca szczególną uwagę podczas wyboru wymarzonego wyposażenia. Po stronie specjalisty kluczowy jest zaś łatwy montaż oraz długie, bezawaryjne działanie. W przypadku wyboru tak ważnego elementu, jakim jest mechanizm otwierania i zamykania, nie ma miejsca na kompromisy. Należy wybrać to, co pewne, sprawdzone i długowieczne.

Efektywny sposób na szafkę

ELAN to wysokiej jakości podnośnik, który zapewnia komfortowe i bezawaryjne działanie w trakcie całego okresu eksploatacji. Zupełną nowością, którą wprowadza ELAN do oferty GTV, jest regulacja siły po montażu, umożliwiająca dopasowanie charakterystyki działania do wagi i wysokości frontu. Występuje więc w dwóch wariantach – z siłownikiem standardowym do klap lekkich (typ M) oraz z siłownikiem silnym do klap ciężkich i wysokich (typ H), gwarantujący bezproblemową pracę nawet do 40 000 cykli otwierania i zamykania.

Specjalny mechanizm podnoszący umożliwia ultralekkie otwieranie, a także zatrzymanie frontu w dowolnej pozycji powyżej 30°. Dodatkowym atutem modelu ELAN jest wbudowany spowalniacz dla miękkiego i cichego domykania, który zapobiega głośnemu trzaskaniu o front mebla, dbając zarówno o trwałość szafki, jak i dobre samopoczucie użytkowników. Obie cechy na pewno docenią rodziny z najmłodszymi lokatorami.

Elan to bardzo prosty montaż, zagwarantowany przez szybkie i dokładne dopasowanie do krawędzi szafki, a także ergonomiczny design i miejsce montażu optymalizujące wolną przestrzeń wewnątrz szafki.

Rozwiązanie otwarte na niezawodność

Podnośnik VIM, dedykowany barkom z klapami otwieranymi do dołu, zaprojektowano z myślą o uniwersalnym podejściu do domowego systemu przechowywania. VIM można montować zarówno z prawej, jak i lewej strony oraz dopasować kąt otwarcia klapy do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Łącząc funkcjonalność z komfortem użytkowania, VIM wyposażono także w funkcję spowolnienia, dzięki której front otwiera się płynnie, amortyzując opadanie klapy.

Wybierając rozwiązanie jednego producenta, warto postawić również na zawias dedykowany zastosowaniom w klapach otwieranych do dołu (barkowych). Produkt oferowany przez GTV można regulować w 3 płaszczyznach, a dostępny jest w dwóch wariantach kolorystycznych: nikiel, stare złoto.

Podnośnik w zestawieniu z zawiasem barkowym gwarantuje stabilność połączenia oraz podnosi estetykę wykończenia wnętrza szafki.

Producent: GTV

Materiał: aluminium / stal / ABS

pinterest
pinterest
pinterest
Do tyłu
Do przodu